08/09/2014 |  07:36 | Autor: RTRS

Advokat debitovao remijem

Reprezentacija Srbije odigrala je neriješeno (1:1) protiv Francuske u prijateljskom meču na stadionu Partizana.

"Orlovi" su ofanzivno ušli u meč, ali je Pol Pogba, poslije nesporazuma Nemanje Gudelja i Aleksndra Kolarova, donio prednost "trikolorima" u 13. minutu.

Fudbaleri Srbije do kraja poluvremena nisu pružili dobru partiju. U drugom poluvremenu nisu se predavali, nastavili su sa napadima, ali bez izgledne prilike za izjednačenje. Ipak, konačan rezultat susreta postavio je Aleksandar Kolarov – sjajnim udarcem iz slobodnog udarca, poslije kombinacije sa Branislavom Ivanovićem, u 80. minutu meča.

Ovaj susret bio je debi selektora Srbije, Dika Advokata, a "orlovi" su nastupili u formaciji 4-3-3.

Francuska je samo formalno u I grupi kvalifikacija za prvenstvo Evrope 2016. godine, čiji je domaćin, a u kojoj, pored Srbije. igraju još Danska, Јermenija, Albanija i Portugalija.

Srpska reprezentacija kvalifikacije za EP počinje 11. oktobra utakmicom u gostima protiv Јermenije, a do kraja godine igraće na domaćem terenu 14. oktobra protiv Albanije, kao i mjesec dana kasnije protiv Danske.