26/09/2014 |  07:16 | Autor: B92

Počinje završnica sezone tenisera

Najbolji teniseri planete nakon pauze poslije US opena vraćaju se za završni dio sezone po Aziji i borbu za prvo mjesto na svijetu na kraju godine.

Drugi teniser svijeta Rafael Nadal nije igrao od Vimbldona, a poslije četvoromjesečne pauze vratiće se u Pekingu, u kojem će nastupiti i Novak Đoković.

Švajcarac Rodžer Federer još malo će pauzirati, pa ćemo ga na terenu vidjeti tek od petog oktobra na turniru iz Masters 1000 serije u Šangaju.

Đoković je trenutno prvi na ATP listi sa 12.150 bodova, drugi je Nadal sa 8665, a treći je Federer sa 8170.

Novak jeste veliki favorit da treći put u karijeri završi sezonu na prvom mjestu na svetu, ali on i brani najveći broj bodova do kraja sezone – u 2013. bio je furiozan u završnici i osvojio je sva četiri turnira na kojima je igrao za ukupno 4000 bodova.

Đokovićeva trenutna prednost nad Nadalom iznosi 3485 bodova, a i Španac brani 2020 bodova, što ga stavlja u još težu poziciju.

Federer do kraja sezone brani samo 1150 bodova, a igraće i finale Dejvis kupa na kraju godine, što mu može donijeti dodatne poene. Trenutna Novakova prednost nad Rodžerom iznosi 3980 bodova, što jeste ozbiljna zaliha, ali čini se da u ovom trenutku Švajcarac ima veće šanse od Nadala da konkuriše Đokoviću za prvo mjesto.