11/10/2014 |  22:13 | Autor: sportal.rs

Robi Kin het trikom oborio rekord kvalifikacija

Iskusni napadač Irske Robi Kin (34) za samo 12 minuta postigao je tri gola protiv Gibraltara i tako postao najefikasniji igrač evropskih kvalifikacija.

Golgeter Los Anđeles Galaksija upisao se u strijelce u 6, 14. i 18. minutu, čime je na "vječnoj" listi najboljih strijelaca prestigao Turčina Hakana Šukura i Danca Јon Dal Tomasona. Kin je došao do brojke od 21 gola u kvalifikacijama za Euro. Inače, Irci su slavili sa 7:0 u okviru meča kvalifikacija za EVRO 2016.

Provjereni ofanzivac se nalazi u izuzetnoj formi u posljednje vrijeme, pošto je u prethodne četiri utakmice, što za klub što za reprezentaciju postigao osam golova.

Sa het-trikom koji je upisao u svom rodnom gradu Dablinu, Kin je ukupno postigao 65 golova na 135 mečeva za nacionalni tim.