09/01/2015 |  00:21 | Autor: B92

Evroliga: Poraz Zvezde u Tel Avivu (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Makabija u Tel Avivu sa 78:67, u drugom kolu Top16 faze u Evroligi.

Tim Dejana Radonjića je tako izgubio i drugi meč druge faze u E grupi, dok je šampion Evrope stigao do prve pobjede.

Makabi je od starta nametnuo dominaciju pod košem, sudije su dozvoljavale Skorcanitisu da igra s mnogo kontakta u duelu s Marjanovićem i zahvaljujući tome izraelski tim je vodio na poluvremenu (37:33).

Zvezda je sjajno otvorila drugo poluvrijeme, povela je s 42:40 i upravo u tom periodu propustila šansu da napravi veću razliku i možda i ostvari trijumf u Tel Avivu. Makabi je kaznio greške "crveno-bijelih", Pargo i Smit su u drugom poluvremenu pogodili nekoliko teških i važnih trojki i domaći tim je ostvario prvi trijumf u Top16 fazi.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Brajan Rendl. Imao je 16 poena i devet skokova, 15 poena i pet skokova dodao je Skorcanitis, Pargo je ubacio 12, a Ohajon i Lendsberg po 10 poena.

Kod Zvezde, Nikola Kalinić je postigao 18 poena, dva skoka i dvije asistencije, Markus Vilijams imao je 13 poena (5-16) i devet asistecnija, dok je Boban Marjanović uz 10 poena uhvatio osam skokova.