12/01/2015 |  00:52 | Autor: B92

Barselona bolja od Atletika (VIDEO)

Fudbaleri Barselone savladali su na "Nou Kampu" Atletiko Madrid rezultatom 3:1 u derbiju 18. kola Primere.
Luis Suarez, Nejmar, Lionel Mesi - Foto: REUTERS
Luis Suarez, Nejmar, Lionel MesiFoto: REUTERS

Katalonski tim stigao je do 41 boda i tako preuzeo drugo mjesto "jorgandžija" (38), pa sada ima samo bod manje od Reala, koji ima i utakmicu manje.

Ekipi Luisa Enrikea, koji je bio pod velikim pritiskom pred ovaj meč, pobjedu su donijeli Nejmar da Silva u 12., Luis Suares u 35. i Lionel Mesi u 90. minutu, ali se Argentinac ipak najviše istakao jer je upisao i asistenciju.

Јedini gol za Atletiko dao je Mario Mandžukić iz penala u 57. minutu, koji je, interesantno, skrivio Leo Mesi.

Meč na "Nou Kampu" počeo je svečanošću – jer je Argentincu uručena "Zlatna kopačka" za najboljeg strijelca Primere u istoriji. On je još prije nekoliko mjeseci oborio rekord Telma Zare, ali je Fudbalski savez Španije tek sada uručio Mesiju trofej.