19/01/2015 |  18:36 | Autor: RTRS

SP: Makedonija nanijela drugi poraz BiH

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od selekcije Makedonije rezutatom 25:22 u trećem kolu grupe B Svjetskog prvenstva.

Izabranici Dragana Markovića doživjeli su drugi poraz na šampionatu svijeta, dok je Makedonija ostvarila treći trijumf.

Rukometaši BiH su loše ušli u meč, te nakon sedam minuta meča gubili sa 4:0. Međutim, nakon tajm auta, bh. rukometaši prave seriju od 6:0 i po prvi put prelaze u vođstvo (7:6). Makedonci su do kraja poluvremena ponovo pogigli nivo igre i na odmor otišli sa dva gola prednsti (13:11).

Igrači Dragan Markovića ponovo dolaze do prednosti u 43. minutu meča (18:17). Ipak, finiš utakmice je ponovo pripao makedonskim rukometašima koji u posljednih 10 minuta ulaze sa dva gola prednosti (21:19), te rutinski privode meč kraju.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Manaskov sa šest golova, Mojsovski je postigao jedan manje, a Lazarov, Georgievski i Mirkulovski po tri.

S druge strane, Malinović i Burić su postigli po četiri, Toromanović tri, a Vražalić, Karačić, Prce i Perić po dva gola.

U narednom kolu Bosna i Hercegovina će se u srijedu sastati sa Tunisom, dok će Makedonija igrati sa Hrvatskom, koja je u istom terminu savladala Iran sa 41:22.

Od 19 časova u grupi B sastaju se Austrija i Tunis.

U mečevima grupe A, Španija je sa 37:16 bila bolja od Čilea, Brazil je nadigrao Čile 34:29 dok je Katar slavio protiv Slovenije rezultatom 31:19.