01/02/2015 |  18:58 | Autor: RTRS

Francuska novi šampion svijeta u rukometu

Rukometna reprezentacija Frnacuske novi je šampion svijeta.

Francuzi su u finalu 24. Svjetskog prvenstva savladali selekciju Katara rezultatom 25:22.

"Trikolori" su tako osvojili svoje peto zlato, i postali zemlja sa najviše osvojenih zlatnih medalja u istoriji šampionata svijeta.

Reprezentacija Francuske je zahvaljujući ovom uspjehu osvojila triplu krunu, Evropsko prventvo, Olimpijske igre i šampionat svijeta.

Katar je u finalu prvi došao u vođstvo, ali je Francuska preokrenula na 2:1 i nakon sedam minuta meča stigla do dva gola prednosti (4:2).

Selekcija domaćina u 11. minutu meča stiže na gol zaostatka (5:4) Međutim, Francuzi polovinom prvog poluvremena stižu do četiri gola prenosti (9:5), da bi se na odmor otišlo pri rezultatu 14:11 za Francusku.

Nastavak meča donio je sličnu situaciju na terenu, "Trikolori" održavaju dva gola prednosti, da bi na 24:22, tri minuta prije kraja meča, Narsic pogodio za konačnih 25:22.

Podsjećamo, Poljska je u meču za treće mjesto nakon produžetka bila bolja od Španije rezultatom 29:28.