06/03/2015 |  22:50 | Autor: B92

Laka pobjeda Reala u Istanbulu

Košarkaši Real Madrida savladali su Galatasaraj u Istanbulu rezultatom 107:71, u duelu devetog kola Top16 faze Evrolige.

Madriđani su od početka do kraja duela dominirali i na kraju su na dominantan način stigli do osme pobjede u E grupi.

U sastavu Galatasaraja našli su se i srpski internacionalci Vladimir Micov i Zoran Erceg za koje se govorilo da bi mogli da napuste klub zbog neisplaćenih zarada.

Nisu se ipak previše istakli. Erceg je za 18 minuta imao dva1-8), a Micov je za 30 minuta ubacio šest poena (2-8).

Sa druge strane Real je potvrdio da podiže formu u koju ulazi i DŽejsi Kerol. Madriđani su pad imali krajem treće i početkom posljednje dionice kada je Galata napravila seriju 15-0, ali i pored toga gosti su na kraju ostvarili ubjedljiv trijumf.

Serhio Rodriges imao je 14 poena i sedam asistencija, Kerol je ubacio 15, Ajon 14, Fernandes 17, Noćioni 16, a Rejes 11 poena. Kod domaćina, Јang je uz 19 poena imao osam skokova, Arslan je dodao 17, a Gonlum 15 poena.

Ekipa Galatasaraja je sada posljednja na tabeli E grupe, pošto ima isti skor kao i Crvena zvezda (2-8), ali mnogo slabiju koš razliku.