28/04/2015 |  23:55 | Autor: RTRS

Borusija preko Bajerna do finala Kupa Njemačke (VIDEO)

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda plasirali su se u finale njemačkog Kupa savladavši najvećeg rivala, ekipu Bajerna nakon boljeg izvođenja penala.

Levandovski je doveo Bavarce u vođstvo u 30. minutu, da bi 15-ak minuta prije kraja regularnog dijela na 1:1 izjednačio Obamejang. Rezultat se nije mijenjao nakon isteka 120. minuta, pa se pristupilo izvođenju penala.

Aktuelni šampion je promašio sva četiri udarca sa bijele tačke. Lam i Alonso su se okliznuuli izvodeći udarac sa bijele tačke, da bi zatim neprecizni bili Gece i Nojer. "Milioneri" su se plasirali u finale pogocima Gindogana i Kela.

Borusiju u finalu očekuje pobjednik duela između Arminije i Volfsburga, koji se u srijedu sastaju u Bilefeldu.

Finale Kupa Njemačke odigraće se 30. maja u Berlinu.