29/05/2015 |  22:52 | Autor: RTS

Odbojkaši Srbije osvojili bod u Brazilu

U prvoj utakmici prvog vikenda Svjetske lige, odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je u Belo Horizonteu od Brazila rezultatom 3:2 (24:26, 25:17, 25:22, 26:28, 15:11) i osvojila jedan bod na najtežem gostovanju.

Predvođena selektorom Nikolom Grbićem, koji je debitovao u zvaničnim utakmicama, najbolji odbojkaši Srbije prikazali su izvanrednu igru protiv favorizovanih Brazilaca i poklekli su tek u petom setu.

Poseban kvalitet reprezentativci Srbije su pokazali u četvrtom setu, kada su, uprkos ogromnoj podršci publike koju su Brazilci imali, uspjeli da dobiju taj do igre, izbore peti set i jedan bod.

U odlučujućem setu reprezentacija Srbije je uspjela da nadoknadi zaostatak od četiri poena i smanji vođstvo Brazila na 10:9, ali su doamćini ipak bili bolji u odlučujućim trenucima.