04/08/2015 |  22:53 | Autor: RTRS

Gol Gudelja nedovoljan, Rapid izbacio Ajaks

Fudbaleri Rapida plasirali su se u plej-of Lige šampiona savladavši u Amsteradmu Ajaks rezutatom 3:2.

Prvi susret odigran u Beču završen je bez pobjednika 2:2.

Austrijski klub golovima Berića i Šauba nakon prvih 45 minuta imao 2:0. U nastavku, Milik smanjuje na 1:2, da bi u 75. srpski fudbaler Nemanja Gudelj donio Ajaksu izjednačenje. Međutim, samo dva minuta kasnije Šaub svojim drugom golom postavlja konačan rezultat.

U posljednjem revanš susretu dana, Monako je na svom terenu potvrdio dominaciju protiv Jang Bojsa. Nakon 3:1 u Bernu, Monako je u revanšu na "Luju Drugom" slavio sa 4:0 i bez problema prošao u narednu fazu elitnog klupskog takmičenja.

U ranije odigraniim utakmicama današnjeg programa Dinamo je eliminisao Molde, dok je kiparski APOEL iz daljeg takmičenja izbacio Midtjiland.