24/10/2015 |  21:32 | Autor: RTRS

Borac poražen u Banjaluci

Fudbaleri banjalučkog Borca zabilježili su četvrti uzastopni poraz u Premijer ligi BiH.
Borac - Široki Brijeg - Foto: RTRS
Borac - Široki BrijegFoto: RTRS

Ovoga puta bodove sa Gradskog stadiona odnio je Široki Brijeg, rezultatom 0:2. Prvo uzbuđenje na susretu desilo se u 9. minutu, kada je fudbaler domaćih Marjanović dobro prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac gostiju, Marković ga ruši... ali sudija Šehović iz Sarajeva nije pokazao na bijelu tačku. U narednom napadu, gosti stižu do vođstva. Centrirao je Crnov, a Vagner glavom savladao Ružića za 1-0. U 22 . minutu bilježimo pokušaj Јovića, ali Soldo lako brani. Dva minuta kasnije, pokušaj Pehara, odlazi preko gola. Najbolju priluku u prvom poluvremnu, Borac je propustio u 36. minutu. Marjanović je ubacio, ali Јović iako sam, šutira pored gola. U 38. minutu Јović je izveo korener, a Soldo u posljednji trenutak odbranio udarac Runića.

Priliku da dođu do izjednačenja, Banjalučani su propustili na startu drugog poluvremena, kada je Koljić sa tri metra promašio prazan gol. Promašaje Borca, Široki je kaznio u 61. minutu. Pehar je centrirao po zemlji, na drugoj stativi je Vagner, kome nije bilo teško da sa dva metra pošalje loptu u praznu mrežu. Ovo je 8. gol za Brazilca koji je uz Benka najbolji strijelac lige. Do kraja susreta, izdvajamo pokušaj Ćorluke u 86. minutu i Vagnera u sudijskoj nadoknadi vremena. Blijeda i neubjedljiva igra Borca koji je ovim porazom ostao na dnu tabele.