latinica  ћирилица
06/11/2015 |  15:44 | Autor: SRNA

U Banjaluci počeo naučni skup povodom 20 godina Dejtona

U Banjaluci je počeo dvodnevni naučni skup "Dejtonski mirovni sporazum - 20 godina poslije".

Predviđeno je da se na ovom skupu obrate predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik i predsjednik Akademije nauka i umjetnosti Republike Srpske Rajko Kuzmanović.

Naučnom skupu prisustvuju predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nedeljko Čubrilović, ministri u Vladi Republike Srpske, ambasador Srbije u BiH Stanimir Vukićević...

U radu skupa učestvuju članovi ANURS-a, predstavnici drugih akademija nauka i umjetnosti, te poznati pravnici, istoričari, politikolozi, analitičari i stručnjaci iz različitih naučnih oblasti, i to iz Rusije, Italije, Srbije, Crne Gore, Hrvatske, Makedonije, te Republike Srpske i Federacije BiH.

Organizator naučnog skupa je Akademija nauka i umjetnosti Republike Srpske.