30/06/2016 |  19:08 | Autor: RTS

Kraj za Јelenu Јanković u drugom kolu

Srpska teniserka Јelena Јanković eliminisana je sa Vimbldona, pošto je u drugom kolu izgubila od Marine Eraković sa Novog Zelanda u tri seta 4:6, 7:6, 8:6.
Јelena Јanković - Foto: Getty Images
Јelena ЈankovićFoto: Getty Images

Prvi set duela 24. nositeljke Јanković i 153. teniserke svijeta obilježili su brejkovi - bilo ih je ukupno sedam. Reprezentativka Srbije napravila je jedan više i povela sa 1:0 poslije nešto više od pola sata igre.

Rođena Splićanka je u drugom setu prva stigla do brejka, pošto je u osmom gemu oduzela servis srpskoj teniserki, ali je Јankovićeva odmah u narednom uzvratila istom mjerom.

Pobjednik tog dijela igre riješen je u taj-brejku, koji je dobila teniserka sa Novog Zelenda sa ubjedljivih 7:1.

Erakovićeva je od trećeg gema odlučujućeg seta imala prednost brejka i tu prednost je čuvala sve desetog gema kada joj je Јanković oduzela servis i izjednačila na 5:5, a potom i povela sa 6:5.

Novozelanđanka je sačuvala svoj servis, a onda napravila brejk i povela sa 7:6, da bi na svom servisu iskoristila drugu meč loptu i plasirala se u treću rundu, gdje je čeka 12. igračica svijeta Karla Suares-Navaro.