05/08/2016 |  17:36 | Autor: RTRS

Rio 2016: Počeo turnir za fudbalere, Brazil remizirao sa Ј. Afrikom

U Riju je počeo olimpijski turnir u fudbalu. Brazil je razočarao odigravši 0:0 sa Јužnom Afrikom, Portugal je bio bolji od Argentine, dok su Kolumbija i Švedska odigrali 2:2.
Rio 2016 - Fudbal (Ilustracija: RTRS) -
Rio 2016 - Fudbal (Ilustracija: RTRS)

Portugal je otvorio takmičenje u grupi D pobjedom nad Argentinom 2:0.

Sve važno na ovoj utakmici dogodilo se u drugom poluvremenu.

Gonsalo Pasiensija je postigao prvi gol u 66. minutu, a pobjedu je osigurao Pite u 84. minutu.

U ovoj grupi Honduras je savladao Alžir 3:2.

Kolumbija i Švedska su odigrale neriješeno 2:2 u grupi B. Prvi gol viđen je u 17. minutu kada je Kolumbijce u vođstvo doveo Teofilio Gutijerez.

Šveđani su u prvom dijelu uspjeli da izjednače preko Mikaela Išaka. U 63. minutu Švedska je povela preko svog kapitena Astrita Ajdarevića, a konačnih 2:2 15 minuta prije kraja utakmice postavio je Dorlan Pabon sa bijele tačke nakon što je zbog igranja rukom penal skrivio Јoakim Nilson.

Aktuelni olimpijski šampion Meksiko i Njemačka su takođe igrali 2:2 u grupi C. Svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu, a prvi je za Meksiko postigao Oribe Peralta.

Ubrzo je Njemačka izjednačila preko Serža Gnabrija. Meksiko je ponovo poveo golom Rodolfa Pizara, ali Njemačka se nije predavala i uspjela je da dođe do boda u 78. minutu kada je pogodio Matijas Ginter.