12/08/2016 |  18:49 ⇒ 22:16 | Autor: B92

Košarkašice Srbije pobijedile Kinu

Košarkašice Srbije ostvarile su prvu pobjedu na Olimpijskim igrama u Riju – savladana je Kina rezultatom 80:72.

Izabranice Marine Maljković pretpjele su tri poraza od Španije, Kanade i Sjedinjenih Država na startu, pa su protiv Kineskinja bile pod imperativom pobjede.

Poslije nešto slabijeg prvog poluvremena u kojem su se protivnice držale, Srpkinje su treću deonicu odigrale fantastično.

Bile su veoma agresivne u odbrani, raznovrsne u napadu i taj dio igre dobile rezultatom 26:9. Vodile su i 24 razlike i riješile veoma važan meč, ali su Kineskinje u posljednjoj četvrtini uspjele da izbjegnu ubedljiviji poraz.

U posljednjem kolu naš tim igraće upravo protiv Senegalki, dok će Kina na megdan Amerikankama.