26/10/2016 |  20:07 ⇒ 20:08 | Autor: RTRS

LŠ: Bešiktaš za prvi poraz Partizana u sezoni

Košarkaši Partizana izgubili su u 2. kolu Lige šampiona na gostovanju u Istanbulu od ekipe Bešiktaš - 77:62 (35:31).
Partizan - Bešektaš (Foto:Tviter kk.partizan.rs) -
Partizan - Bešektaš (Foto:Tviter kk.partizan.rs)

Turski tim je od početka meča djelovao kao ozbiljniji protivnik i od samog starta imao prednost. Tim Aleksandra DŽikića je u drugoj četvrtini uspio da se priključi i da smanji prednost na četiri poena zaostatka, ali se u drugom dijelu utakmice Bešiktaš ozbiljno odlijepio, pa je u posljednja tri minuta imao prednost od +20.

Najjefikasniji u domaćem timu bio je Rol sa 16 poena, dva skoka i četiri asistencije. Srpski košrkaš Vladimir Štimac je dodao 12 i imao devet skokova i dvije asistencije.

Ekipu Partizana predvodio je sa 15 poena, pet skokova i jednu asistenciju, Vilijam Hečer je dodao 13, po devet poena su ubacili Vrabac i Ratkovica.

U trećem kolu Partizan u Beogradu dočekuje Zjeleno Goru, a Bešiktaš gostuje AEK-u u Atini.