latinica  ћирилица
31/10/2016 |  15:00 ⇒ 15:45 | Autor: RTRS

Trebinje: Služba za onkologiju dobila infuzomate

Udruženje onkologa Republike Srpske i zdravstveni radnici sa Novog Zelanda okupljeni oko srpskog društva Sveti Kozma i Damjan donirali su dva infuzomata Službi za onkologiju Bolnice Trebinje.

Načelnik onkologije Ljubica Miljanović istakla je da je ova donacija veoma značajna za Bolnicu, napominjući da bi ovakve aparate trebalo da imaju i sva druga odjeljenja jer oni omogućavaju precizno davanje u sekundama broja i doze lijeka.

- Infuzomati su veoma značajni za brzo i precizno davanje terapije i omogućiće nam komfornije, bolje i bezbjednije aplikovanje hemoterapije - kaže Miljanovićeva i dodaje da na aparatima mogu programirati tačno vremenski i dozno terapiju koja može da ide kontunuirano nekoliko sati ili dana.

Ona je dodala da se može pružiti i takozvano brzo davanje terapije ako je potrebno da se postigne brz efekat lijeka.

Osim trebinjskoj Službi za onkologiju, četiri infuzomata uručena su Klinici za onkologiju Univerzitetskog kliničkog centa Republike Srpske i dva Odjeljenju onkologije Univerzitetske bolnice Foča.

Izvor: SRNA