18/02/2017 |  16:58 ⇒ 21:54 | Autor: RTRS

Zvezda sigurna protiv Pazara

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na Marakani ekipu Novog Pazara rezultatom 2:0, u 22. kolu Superlige Srbije.
Crvena Zvezda (Foto:StarSport) -
Crvena Zvezda (Foto:StarSport)

Pred oko 15.000 navijača na stadionu "Rajko Mitić", šampion Srbije je rutinski upisao prva tri proqećna boda. Zvezda je dominirala od starta meča, dok gosti nisu uspjeli ozbiljnije da priprijete na ovom susretu.

Srđan Plavšić je i na pripremama nagovijestio da bi mogao da zablista u nastavku prvenstva. Bio je konstantna opasnost za goste, a dobru igru krunisao je i golom u samoj završnici prvog poluvremena. Šutirao je Plavšić sa distance, a golman Živković je očajno intervenisao. Lopta je iskusnom čuvaru mreže prošla ispod ruke, i pogodila mrežu.

Crveno-bijeli su do kraja rutinski zadržali prednost, a Petković je golom u 82. minutu overio pobjedu domaćih. Ovaj duel ostaće upamćen i kao povratnički Nenada Milijaša.

Crveno-bijeli su prvi na tabeli sa 57 bodom, dok je ekipa Novog Pazara posljednja sa 12 bodova.