30/03/2017 |  09:02 | Autor: RTRS

Majami: Fonjini šokirao Nišikorija, Nadal lako protiv Soka

Fabio Fonjini napravio je iznenađenje u četvrtini finala Mastersa u Majamiju eliminisavši trećeg nosioca Keija Nišikorija – 6:4, 6:2.
Fabio Fonjini - Foto: Getty Images
Fabio FonjiniFoto: Getty Images

U drugom susretu odigranom prethodne večeri, Španac Rafael Nadal bez većih problema izbacio je domaćeg predstavnika DŽeka Soka, takođe u dva seta – 6.2, 6:3.

Duel Italijana i Јapanca trajao je nešto više od jednog časa, 69 minuta, a neizvjesnosti je bilo samo u prvom setu.

Fonjini je prvi stigao do brejk, za vođstvo od 3:1, i potom došao u priliku da svojim servisima potvrdi vođstvo. Međutim, odigrao je očajan gem, Nišikori je iskoristio drugu od tri vezane brejk lopte, ali je onda on propustio priliku da se u potpunosti vrati u prvi set.

Četrdeseti igrač sveta nastavio je u istom ritmu, nošen pozitivnim ishodom prvog dijela susreta, pa je i drugi set otvorio oduzetim servisom rivalu.

Ovoga puta je bez većih problema sačuvao stečenu prednost i sa nova dva brejka potvrdio najbolji rezultat sezone.

Upravo će se Nadal i Fonjini boriti za veliko finale, dok su preostala dva susreta četvrtine finala na programu u četvrtak – najprije će Rodžer Federer igrati protiv Tomaša Berdiha, a posle njih će na teren Aleksander Zverev i Nik Kirjos.