25/06/2017 |  20:08 ⇒ 20:09 | Autor: RTRS

Njemačka i Čile u polufinalu

Fudbaleri Njemačke savladali su selekciju Kameruna sa 3:1, dok su reprezentacije Čilea i Australije odigrali nerješeno sa 1:1 u trećem kolu grupne faze Kupa konfederacija.
Rusija: Kup Konfederacija (Foto:twitter) -
Rusija: Kup Konfederacija (Foto:twitter)

Australiji je bila potrebna pobjeda sa dva gola razlike i vodila je u Moskvi od 42. minuta pogotkom DŽejmsa Troizija, ali je bod Čileu u 67. doneo Martin Rodriges.

Čile ima pet bodova i drugi je iza Njemačke, koja je sa 3:1 u Sočiju pobedila Kamerun.

Dvostruki strelac za Njemačku bio je Timo Verner, u 66. i 81. minutu, dok je jedan gol dao Kerem Demirbaj u 48. Pogodak za Kamerun postigao je Vinsent Abubakar u 79.

Kamerun je od 64. minuta imao igrača manje, posle isključenja Ernesta Mabuke.

Australija je takmičenje završila sa dva boda, a Kamerun sa jednim.

Njemačka će u polufinalu Kupa konfederacija igrati protiv Meksika 29. juna, dok će se Čile dan ranije sastati sa Portugalom.