29/06/2017 |  22:24 ⇒ 22:25 | Autor: RTRS

Njemačka u finalu Kupa konfederacija

Reprezentacija Njemačke ubjedljivo je pobijedila Meksiko sa 4:1 u polufinalu Kupa konfederacija.
Rusija: Kup Konfederacija (Foto:twitter) -
Rusija: Kup Konfederacija (Foto:twitter)

Utakmica je rješena u prvih deset minuta, kada je dvostruki strijelac bio Leon Gorecka.

Prvo je u šestom minutu na asistenciju Bendžamina Henriksa savladao Giljerma Očou, da bi samo dva minuta kasnije iskoristio sjajan pas u prostor Vernera, poslije kojeg je iskusno poslao loptu iza leđa golmana.

Do kraja poluvremena nije bilo golova pa se na prekid otišlo sa rezultatom 2:0.

U nastavku meča, Verner je asistenciji dodao i gol. Igrao se 59. minut kada je napadač RB Lajpciga sjajnu akciju krunisao pogotkom.

Meksiko je uspio da smanji na 3:1 preko Fabijana, međutim konačnih 4:1 u 90+1 minutu postavio je Amin Јunes.

Njmačka će u finalu Kupa konfederacija koji se održava u Rusiji igrati sa Čileom, koji je poslije penala savladao Portugal.