27/07/2017 |  13:49 ⇒ 13:54 | Autor: RTRS

Amerikanci osvojili Gold kup

Fudbaler Sjedinjenih Američkih Država osvojili su Gold kup pobedom nad Јamajkom u finalu - 2:1.
Fudbaleri SAD - Foto: Getty Images
Fudbaleri SADFoto: Getty Images

Amerikanci su na taj način stigli do šestog "zlatnog" trofeja, dok je selektor Brus Arina treći put trijumfovao i izjednačio se sa našim Borom Milutinovićem, koji je do sada držao rekord sa tri pehara.

Domaćin takmičenja poveo je u Kaliforniji u posljednjem minutu prvog poluvremena, fantastičnim golom Žozija Altidora.

Korpulentni napadač je perfektno izveo slobodan udarac sa otprilike 25 metara i najavio veliko slavlje više od 65.000 gledalaca.

Međutim, Јamajčani se nisu predavali, pa su već u petom minutu nastavka izjednačili, kada je Votson sjajno skočio kod kornera Lorensa i glavom zatresao mrežu.

Činilo se da će utakmica otići u produžetke, ali tako nije mislio DŽordan Moris - u 89. minutu je sa nekih 12-13 metara zakucao loptu u gornji desni ugao za erupciju oduševljenja na stadionu "Livaj".