22/08/2017 |  20:03 ⇒ 21:49 | Autor: RTRS

Astana savladala Seltik, ali nije stigla zaostatak

Škotski Seltik je prva ekipa koja se ove sezone plasirala u Ligu šampiona kroz kvalifikacije.
Astana - Seltik (foto:Twitter) -
Astana - Seltik (foto:Twitter)

Seltik je u prvom meču bio ubjedljiv nad Astanom rezultatom 5:0, pa je pitanje prolaska u grupnu fazu praktično bilo riješeno.

Međutim, hrabra Astana je danas pred svoju publiku izašla sa jasnim ciljem i vjerom da može stići tih pet pogodaka zaostatka. Međutim, dali su četiri, ali i primili tri gola.

Na poluvremenu rezultat je bio neriješen - 1:1. Ajer je postigao autgol u 26. minutu za vođstvo Astane, a Sinkler jr izjednačio na 1:1 u 34. minutu.

Astana je u drugom poluvremenu postigla tri gola preko Mužikova (48.) i Tvumasija (49. i 69.) i 21 minutu prije kraja susreta kazahstanskom predstavniku su trebala još dva gola za prolazak. Ipak, u 81. minutu Ntdžam je srušio sve snove Astani kada je postigao za 4:2. Konačnih 4:3 postavio je Grifits u 90. minutu.

Izvor: Kliks