09/10/2017 |  16:11 | Autor: RTRS

DŽumhur zaustavljen na startu Šangaja

Najbolji bh. teniser Damir DŽumhur nije uspio da se plasira u drugo kolo ATP turnira u Šangaju. Bolji od njega na startu je bio Rus Andrej Rublev, koji ga je savladao sa 2:1 u setovima.
Damir DŽumhur (Foto: epa/Sebastien Nogier) -
Damir DŽumhur (Foto: epa/Sebastien Nogier)

U prvom setu najbolji bh. teniser uspio je da osvoji tek jedan gem pa je poslije 27 minuta Rus poveo s 1:0 u setovima.

Sarajlija je u drugom setu zaigrao mnogo bolje, pa je uspio da povede s 3:0 nakon dva brejka. Na kraju je poslije nešto više od 30 minuta igre DŽumhur izjednačio na 1:1 tako što je iskoristio prvu set loptu i drugi set rezultatom 6:4 riješio u svoju korist.

Odlučujući treći set bio je prava kopija prvog. Rublev je ponovo zaigrao kao na početku meča i na kraju je za plasman u drugo kolo trijumfovao sa 6:1 za konačnih 2:1 u setovima.

Izvor: Faktor.ba