25/11/2017 |  21:47 | Autor: RTRS

Crvena zvezda na juniorskom F4 ABA lige

Јuniorska ekipa Crvene zvezde pobjedom nad Cibonom obezbijedila je plasman na završni turnir ABA lige za igrače do 19 godina u Laktašima.
Crvena zvezda (Foto: StarSport) -
Crvena zvezda (Foto: StarSport)

Crveno-bijeli su bili ubjedljivi protiv Zagrepčana u meču hali "Basket Siti" u Beogradu – 94:75.

Domaći su mnogo bolje otvorili utakmicu i brzo stekli dvocifrenu prednost 19:9 u finišu prve dionice. Ipak u drugoj četvrtini, ekipa Cibone koju je predvodio talentovani Prkačin, sin nekadašnjeg igrača Cibone Nikše Prkačina, uhvatila je rezultatski priključak, a poslije trojke Јularića i vezanih poena Rašića, Cibona je zaprijetila velikim preokretom.

Ipak, odlično je Zvezda odigrala treću četvrtinu, brzo povratila osejtniju prednost predvođena Paunovićem, Popovićem i Vasićem, i potom rutinski privela susret kraju.

Ovo je bila treća pobjeda domaćina turnira pred svojim navijačima, a ukoliko sutra budu slavili i protiv MZT Skoplja  obezbijediće i prvo mjesto u grupi.