10/12/2017 |  15:45 ⇒ 19:06 | Autor: RTRS

Borac pobijedio Široki, Krupa remizirala

Fudbaleri Borca pobijedili su danas ekipu Širokog Brijega rezultatom 2:1 i tako završili jesenji dio Premijer lige BiH.
Premijer liga BiH - Foto: ilustracija
Premijer liga BiHFoto: ilustracija

Borac je poveo golom Gorana Galešića u 29. minuti, a izjednačenje gostima početkom drugog poluvremena donio je Santos Vagner. Pobjeda Banjalučana stigla je ja kraju utakmice u sudijskoj nadoknadi kada je kapiten Širokog Јosip Barišić pogodio vlastitu mrežu.

Meč u Banjaluci prekinut je u 28. minutu zbog toga što su navijači Borca grudvama gađali pomoćnog sudiju.

Nakon 15-ak minuta pauze meč je nastavljen, a navijači na istoku su morali da napuste stadion. Pridružili su im se one najvatrenije pristalice, popularni Lešinari, koji su samoinicijativno napustili sjevernu tribinu.

Fudbaleri Mladosti i Krupe remizirali su u Doboj Kaknju 1:1 u susretu 18. kola Premijer lige BiH.

Fudbaleri Krupe su odigrali su neriješeno 1:1 sa ekipom Mladost Doboj Kakanj, u gostima, u 18. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U 66. minuti gosti su zasluženo poveli autogolom defanzivca domaćih Metalsija, izjednačenje je stiglo u 84.minuti kada je Mišić precizno pogodio sa vrha kaznenog prostora.

Krupa tako nakon prvog dijela šampionata zauzima peto mjesto sa 31. osvojenim bodom.

Fudbaleri Željezničara savladali su danas na domaćem terenu ekipu Radnika (3:2), dok je Vitez kod kuće izgubio od Sarajeva sa 3:0.

Prvenstvo će biti nastavljeno u februaru naredne godine.