14/12/2017 |  08:50 ⇒ 11:21 | Autor: RTRS

NBA: Klipersi proigrali sa Teodosićem

U noćas odigranim NBA mečevima od srpskih igrača na parketu se našao samo Miloš Teodosić, koji je dao dobar doprinos u novoj pobjedi Los Anđeles klipersa, ovoga puta protiv Orlanda u gostima. Iako je bilo najava da će igrati, Nikola Јokić je sa klupe posmatrao poraz svog Denvera u Bostonu.
NBA - Foto: ilustracija
NBAFoto: ilustracija

LA Klipersi su na Floridi malo sporije počeli, ali onda u drugoj četvrtini preuzeli vođstvo i konce igre i slavili treću vezanu pobjedu-106:95.

Teo je kao starter na parketu proveo 25 minuta i za to vrijeme ostvario veoma dobar učinak koji je "flertovao" sa tripl-dablom: osam poena, šest asistencija, šest skokova i po jedna ukradena lopta i blokada, uz istina nešto slabiji šut iz igre (2/9, od čega su oba ubačena pokušaja bile "trojke")

Najbolji u redovima pobjednika bio je Lu Vilijams sa 31 poenom, dok je Deandre DŽordan imao 16 poena i čak 20 skokova.

Kod poraženih "medžika" Simons 20, Hezonja 17 a Nikola Vučević 14 poena uz 12 skokova.

I pored najava u američkim medijima, Nikola Јokić nije zaigrao na meču protiv Bostona u gostima, koji je njegov Denver izgubio sa 124:118.

Očekivano najbolji u redovima Seltiksa bio je Kajri Irving, strijelac 33 poena, dok ga je odlično pratio DŽejlen Braun sa 26.

Kod "grumenja" najbolji Geri Heris sa 36 i DŽamal Marej sa 28 poena.