14/12/2017 |  09:04 | Autor: RTRS

Novi trijumf Sitija, Runi donio tri boda Evertonu

Mančester siti je lako savladao Svonsi na gostujućem terenu sa 4:0 i zadržao prednost nad pratiocima u Premier ligi. Јunajted je savladao Bormut sa 1:0. Everton je golom Runija savladao Njukasl-1:0. Lester ubjedljiv protiv Sautemptona-4:1. Remi Liverpula sa VBA, kao i Arsenala protiv Vest Hema.
Novi trijumf Sitija (Foto: Twitter @premierleague) -
Novi trijumf Sitija (Foto: Twitter @premierleague)

Tri večeri nakon trijufa u mančesterskom derbiju Siti je ostvario još jednu pobjedu, ovog puta na gostovanju kod Svonsija slavili su sa 4:0.

Siti je poveo u 27. minutu preko Silve. De Brujne je povećao prednost svoje ekipe u 34. Svoj drugi gol Silva je postigao u 52. Konačan rezultat postavio je Aguero u 85. minutu.

Fudbaleri Mančester junajteda uspjeli su da savladaju Bormut na svom terenu. Јedini gol postigao je Lukaku u 25. minutu. Јunajted je drugi na tabeli sa 11 bodova zaostatka u odnosu na gradskog rivala.

Everton je stigao do pobjede protiv Njukasla. Strijelac jedinog gola bio je ko drugi do Vejn Runi u 27. minutu susreta.

Lester je stigao do ubjedljive pobjede protiv Sautemtona. Već nakon prvog poluvremena "lisice" su vodile sa 3:0. Mahrez je pogodio u 11. minutu, Okazaki u 32. , a King u 38. Sautemton je smanjio u 61. preko Јošida, da bi konačan rezultat svojim drugim golom postavio Okazaki u 69.