14/12/2017 |  09:13 ⇒ 09:14 | Autor: RTRS

Bajern i Šalke neumoljivi, rekordi Riberija i Levandovskog

Bajern je na svom terenu savladao Keln sa 1:0. Meč na "Alijanc areni" obilježila su i dva rekorda. Bio je ovo 366. meč Franka Riberija, najviše za jednog stranca u istoriji Bajerna. S druge strane Levandovski je se probio među deset najboljih strijelaca u istoriji Bundes lige.
Bajern i Šalke neumoljivi, rekordi Riberija i Levandovskog (Foto: Fonet / AP) -
Bajern i Šalke neumoljivi, rekordi Riberija i Levandovskog (Foto: Fonet / AP)

Bajern je do pobjede nad Kelnom došao golom Levandovskog u 60. minutu susreta. Bio je ovo njegov 166. gol u Budes ligi, kojim se probio među deset najboljih strijelaca u istoriji. Bajern je ovom pobjedom potvrdio prvo mjesto na tabeli sa devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Šalke.

Šalke je u izuzetno uzbudljivom meču uspio da savlada Augzburg sa 3:2. Šalke je poveo golom Di Santoa u 44. minutu. Prednost je udvostručio Burgštaler u 47. Augzburg je smanjio u 64. preko Kaibua, dok je na 2:2 izjednačio Gregotić u 79.

Ipak Šalke je uspio da vrati prednost i stigne do trijumfa golom Kaliđurija u 83. minutu susreta.