04/01/2018 |  19:51 | Autor: RTRS

Partizan NBA četvrtinom "oduvao" Zadar u Pioniru

Košarkaši Partizana pobijedili su Zadar u hali "Aleksandar Nikolić" sa 95:87 u 15. kolu ABA lige.
KK Partizan (Foto: KK Partizan NIS) -
KK Partizan (Foto: KK Partizan NIS)

Crno-bijeli su tako prekinuli niz loših rezultata što u Evropi, što u regionalnoj ligi u kojoj su početak ove godine dočekali na sedmom mjestu sa šest pobjeda i osam poraza.

Partizan je dobio prije svega nevjerovatnom trećom četvrtinom koja se rijetko viđa i na parketima NBA lige. Crno-bijeli su u toj četvrtini ubacili 39 poena Zadru, nakon prvog poluvremena u kom je Partizan ukupno dao 38 poena.

Najbolji je u Partizanu bio Najdžel Vilijams-Gos sa 22 poena, Novica Veličković je imao 18, a Šalić, Gagić, Aranitović i Miler po 10.

U Zadru je dominirao DŽoš Bostik sa 27, Brzoja je imao 14, a Špralja, Krajina i Nouls po 10.

Partizan ovom pobjedom ima sedam pobjeda i osam poraza i sada je četvrtu u ABA ligi, a Zadar je peti sa istim skorom.