23/01/2018 |  08:52 ⇒ 09:02 | Autor: RTRS

Mertens preko Svitoline do 10:0 i polufinala!

Elis Mertens nastavila je bajkovit početak sezone plasmanom u polufinale Australijan Opena.
Elis Mertens - Foto: Getty Images
Elis MertensFoto: Getty Images

Belgijanka, rođena 1995. godine, do uspjeha karijere na Grend slemovima stigla je ubjedljivom pobjedom nad četvrtom nositeljkom Јelinom Svitolinom – 6:4, 6:0.

Mertens je krenula agresivno protiv Ukrajinke, što joj se isplatilo već u trećem gemu kada koristi prvu od tri vezane brejk šanse.

Nastavila je sa dobrim servisima, da bi protivnici još jednom oduzela servis za velikih 5:2, poslije čega ova nije uspjela da se oporavi, iako je odmah stigla do ribrejka.

Samo je pojačala ritam u drugom setu i potpuno deklasirala Svitolinu poslije samo 75 minuta igre.

Naredna koja će pokušati da joj uzme barem set, pošto joj je ovo peta maksimalna pobjeda, biće bolja iz duela Dankinje Karoline Voznjacki i Karle Suares-Navaro iz Španije.

U preostala dva četvrtfinala sastaće se Rumunka Simona Halep i Čehinja Karolina Pliškova, odnosno Njemica Anđelik Kerber i Amerikanka Medison Kiz.