24/02/2018 |  08:47 ⇒ 12:54 | Autor: RTRS

Treći tripl-dabl Nikole Јokića zaredom!

Srpski košarkaš Nikola Јokić ostvario je novi tripl-dabl u pobjedi Denver Nagetsa nad San Antoniom – 129:119.

Јokić je za 34 minuta na parketu postigao 28 poena (šut za tri 3/5, šut iz igre 10/16), 11 skokova i isto toliko asistencija i to je bila treća utakmica zaredom na kojoj zabeležio triopl-dabl.

Pored njega istakli su se Gari Haris sa 23 poena i Vinlson Čendler sa 18 poena i 16 skokova, dok je u poraženom sastavu najbolji bio LaMarkus Oldridž sa 38 poena.

Denver je sedmi na Zapadu sa skorom 33-26, dok su Sparsi treći sa 35 pobjeda i 25 poraza.

Pobjeda Klipersa

Los Anđeles Klipersi pobijedili su Finiks rezultatom 128:117.

Ekipa iz Los Anđelesa dominirala je od početka i u prvom kvartalu postigla čak 40 poena pa se do kraja pitanje pobjednika nije postavljalo.

Kliperse su do 31. pobjede u sezoni predvodili Lu Viljams, koji je dodao 35 poena i Tobijas Haris sa 30 poena, uz 12 skokova.

Srpski košarkaš Miloš Teodosić meč je završio sa tri poena, uz pet skokova i dvije asistencije, dok Boban Marjanović ponovo nije ulazio u igru.

Kod Finiksa su se istakli Buker i Voren sa po 27 postignutih poena.

Klipersi su deveti na Zapadu sa skorom 31-27, dok su Sansi na 15. poziciji sa 18 pobjeda i 42 poraza.

Hjuston Roketsi došli su do nove pobjede u sezoni i savladali Minesotu rezultatom 120:102.

U pobjedničkom sastavu istakao se DŽejms Harden sa 31 poenom, a zabilježio je i devet asistencija, dok je Klint Kapela meč završio sa 25 poena, uz 11 uhvaćenih lopti.

U poraženom sastavu naš Nemanja Bjelica je za 20 minuta na parketu postigao pet poena, četiri skoka i po tri asistencije i ukradene lopte.

"Rakete" su tako nastavile pobedničku seriju za prvo mjesto na Zapadu (45-13), dok su "Vukovi" četvrti sa skorom 36-26.