26/02/2018 |  08:23 ⇒ 08:25 | Autor: RTRS

Nema Јokićevog tripl-dabla, nema pobjede Denvera

Košarkaši Hjustona prekinuli su seriju pobjeda Denvera i na gostovanju u "Pepsi Centru" slavili su sa 119:114.
Nikola Јokić - Foto: TANЈUG
Nikola ЈokićFoto: TANЈUG

Nagetsi su poraženi poslije četiri trijumfa, a još jednu odličnu partiju pružio je centar tima iz Kolorada Nikola Јokić kome su nedostajale dvije asistencije da četvrti meč uzastopno završi sa tripl-dabl učinkom.

Srpski centar je za 31 minut zabilježio 21 poen (7/18 iz igre, 0/1 za tri, 7/9 slobodna bacanja), uz 14 skokova, 8 asistencija, blokadu, jednu osvojenu i tri izgubljene lopte.

Јokić je u drugom dijelu posljednje četvrtine postigao 8 poena i dao je veliki doprinos u povratku svog tima poslije minus 17 (100:83) na svega 4 peona zaostatka (110:106) na dva minuta i 12 sekundi prije kraja.

Ipak, raspoloženi DŽejms Harden je sa 4 vezana poena odbio napad Denvera, a 12. uzastopni trijumf lidera šampionata, odnosno 46. u sezoni, uz 13 poraza, sa penala su ovjerili DŽoe DŽonson i Kris Pol.

Gosti iz Teksasa su već u prvoj četvrtini stigli do dvocifrene prednosti i predvođeni sjajnim Hardenom na poluvremenu su imali 14 poena viška, uz 27 koševa svog najboljeg igrača (7/12 iz igre, 5/8 za tri), 4 skoka i 5 asistencija za svega 19 minuta na terenu.

Harden je meč završio sa 41 poenom (11/20 iz igre, 6/10 za tri), 8 skokova i 7 asistencija, Pol je dodao 23, a Ariza 14. U domaćoj ekipi, koja je sa učinkom 33-16 osma na Zapadu, efikasniji od Јokića bio je Vil Barton sa 25 poena, uz 7 skokova i 6 asistencija, dok je DŽamal Mari upisao 19.

Vašington je neočekivano lako pobijedio Filadelfiju sa 109:94 i prekinuo seriju gostiju od sedam trijumfa.

Siksersi su do polovine druge četvrtine bili ravnopravan rival, ali su Vizardsi serijim 17:4 na poluvremenu obezbijedili velikih 19 poena viška (67:48) i kasnije rutinski meč priveli kraju.

Bredli Bil je bio najefikasniji sa 24 poena (5 skokova, 8 asistencija), Oto Porter Јunior je postigao jedan manje, Keli Obri Јunior je zabilježio 19, a Marćin Gortat 13 i 10 skokova.

Kod gostiju je prednjačio DŽoel Embid sa 25 poena i 10 skokova, Ben Simons je upisao 6 i po 8 skokova i asistencija, a Dario Šarić 13 (5/17 iz igre, 2/7 za dva, 1/2 slobodna bacanja), 8 skokova, 3 asistencije i ukradenu loptu za 30 minuta.

Vizardsi su četvrti na Istoku sa učinkom 35-35, dok je Filadelfija sedma sa skorom 32-26.

NBA derbi večeri pripao je San Antoniju koji je kao gost savladao Klivlend 110:94. Košarkaši Nju Orleansa slavili su nakon produžetka na gostovanju Milvokiju 123:121.

San Antonio Sparsi bili su bolji od Klivlend Kavalirsa. Sparsi su bolje igrali većim dijelom meča, ali su se ekipe smjenjivale u vođstvu praktično do početka četvrte četvrtine kada su igrači Grega Popoviča preuzeli kontrolu. Prednost Klivlenda nie prelazila devet poena, dok su Sparsi imali i +16.

Lamarkus Oldridž je odigrao odličan meč i postigao 27 poena uz šest skokova i tri asistenicije. Sa 22 poena ga je pratio Deni Grin, a još petorica igrača imala su u Sparsima dvocifren učinak.

Lebron DŽejms je zabilježio novi dabl - dabl sa 33 poena i 13 skokova, a jedna asistencija mu je falila za tripl - dabl. Problem je za Kavse bio što su "dvocifreni" pored DŽejmsa bili još samo DŽordan Klarkson sa 17 i DŽef Grin sa tri poena manje.

Milvoki je bio bolji i ubjedljiviji u prvom poluvremenu i na odmor je otišao sa čak 17 poena prednosti. Ipak, podbacili su domaći košarkaši u trećoj dionici i postigli su samo 19 poena dok su njihovi rivali brojali do 38 u ovom dijelu meča i tako u posljednju dionicu ušli sa +2.

Nakon velike borbe u posljednjem dijelu meča, Nju Orleans je imao prednost od dva poena na 32 sekunde do kraja kada je Bledso uspio da pogodi i ispostavilo se donese Baksima produžetak. Mirotić je sa druge strane uz zvuk sirene promašio trojuku za pobjedu.

Rondo je na oko minut i po do kraja produžetka pogodio trojku za 123:119, a Midlton je uzvratio sa dva precizno izvedena slobodna bacanja za 123:121. Midlton ipak nije pogodio trojku za pobjedu nakon toga. Njegov šut blokirao je Mirotić i ovaj duel je bio završen.

Holidej je bio najefikasniji u Nju Orleansu sa 36 poena. Entoni Dejvis je zabilježio dabl - dabl sa 27 poena i 13 skokova, a Rondo je imao 16 poena uz 12 asistencija. Nikola Mirotić je meč završio sa 14 poena, sedam skokova, jednom asistencijom, jednom ukradenom loptom i četiri blokade.

Kris Midlton je predvodio Bakse sa 25 poena, a po 20 su postigli Јanis Adetokumbo i Erik Bledso.

Izvor: Sportklub.rs