15/03/2018 |  23:09 ⇒ 23:29 | Autor: RTRS

LE: Atletiko, Arsenal i Olimpik u četvrtfinalu

Fudbaleri Arsenala plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope pošto su u Londonu savladali ekipu Milana sa 3:1 (1:1).
LE: Arsenal - Milan - Foto: AFP
LE: Arsenal - MilanFoto: AFP

Ekipa Arsena Vengera slavila je ukupnim rezultatom 5:1, pošto je u prvom susretu, u Milanu, pobijedila sa 2:0.

"Rosoneri" su poveli na Emirejtsu u 35. minutu kada je Čalanoglu perfektnim udarcem matirao Ospinu za 0:1.

Međutim, samo četiri minuta kasnije, Tobdžije su izjednačile poslije sporne odluke sudije Eriksona, koji je odlučio da poslije blagog duela Eriksena i Velbeka pokaže na bijelu tačku.

Precizan s linije penala bio je pomenuti Dani Velbek. S tim rezultatom se otišlo na odmor, a Milan nije uspio da pokaže bolju igru drugom dijelu meča što su domaćini znali da iskoriste.

DŽaka je s 25 metara donio prednost "Tobdžijama", a konačan rezultat postavio je Velbek u 86. minutu.

CSKA, koji je eleminisao Crvenu zvezdu u šesnaestini finala, sada je priredio iznenađenje i izbacio Lion.

Iako su "Armejci" poraženi u Moskvi sa 1:0, uspjeli su golovima Golovina, Muse i Vernbluma da ostvare važnu pobjedu i sa 3:2 plasiraju se u četvrtfinale.

U poslednjem meču, Salzburg je uspio da sačuva prednost od 0:1 protiv Dortmunda iz prvog meča i prođe dalje.

Izvor: RTRS/Agencije