18/03/2018 |  19:11 | Autor: B92

Zvezda sačuvala +12

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su Mačvu 2:0 (0:0) u 28. kolu Superlige Srbije i zadržali 12 bodova prednosti ispred Partizana.

Crveno-bijeli su se revanširali Šapčanima za eliminaciju iz Kupa Srbija na istom terenu od prije samo nekoliko dana.

Tim Vladana Milojevića je dominirao svih 90 minuta, ali je otpor domaćina slomio tek sredinom drugog poluvremena.

Presudio je sjajan gol Luke Adžića iz slobodnog udarca u 65. minutu, da bi u 75. Ben "ovjerio" trijumf na obali Save.

Mačva je bila u potpuno podređenom položaju od početka meča, ali je disciplinovanom igrom odbrane i čestim faulovima odoljevala pritisku Zvezde.

Zvezde je krenula furiozno od starta, imala osam kornera u prvom poluvremenu, konstantno opsjedala šesnaesterac Mačve, ali je Puletić čuvao svoju mrežu.

Desetak minuta preij kraja poluvremena Zvezda je oštećena za penal, sudije nisu vidjele igranje rukom Pejovića u kaznenom prostoru Šapčana.

U nadoknadi vremena Le Talek je ispred gol linije izblokirao šut Gavrića, koji je prethodno pobjegao Babiću i obišao Borjana na ivici kaznenog.

U nastavku meča je ritam malo opao, ali je Zvezda nastavila da pritiska odbranu Mačve. Konačno, u 65. minutu uspijeva da povede zahvaljujući sjajnom šutu Adžića iskosa sa lijeve strane, uhvatio je Puletića na pogrešnoj nozi.

Deset minuta kasnije Ben je potvrdio pobjedu golom nakon kornera Milijaša i dodavanja Pešića glavom.

U samoj završnici bilo je još nekoliko polušansi, ali je ostalo 2:0 za Zvezdu.