22/03/2018 |  08:36 ⇒ 13:30 | Autor: RTRS

Košarkaši Mladosti ostvarili važnu pobjedu

Košarkaši Mladosti, u drugom kolu Lige za opstanak, u Mrkonjić Gradu, pobijedili su Slobodu iz Tuzle 102:93. Pobjeda Mladosti je apsolutno zaslužena - u posljednjih deset minuta meča odigrali su maestralno i zabilježili važnu pobjedu. Mladost ima skor od devet pobjeda, a Sloboda sedam.
Košarka: Mladost - Sloboda - Foto: RTRS
Košarka: Mladost - SlobodaFoto: RTRS

Pitanje pobjednika riješeno je u posljednjoj četvrtini, koju su košarkaši Mladosti riješili u svoju korist 32:22.

Taj period izabranici Gorana Sladojevića odigrali su maestralno.

Do pobjede su stigli agresivnom igrom i dominacijom pod košem.

Inače, gosti su dominirali u prvom poluvremenu i do polovine treće četvrtine kada su imali prednost od 14 poena (56:70).

Trener KK Mladost Goran Sladojević nakon meča je rekao da je ključno to što je ekipa pokazala karakter, dok trener KK Sloboda Ivan Velić ističe da je Mladost ostvarila zasluženu pobjedu.

U domaćem sastavu Dragan Tubak postigao je 21 poen, a kod gostiju sa 28 poena najefikasniji je bio Marko Rikalo.