25/03/2018 |  21:51 ⇒ 26/03/2018 | 07:34 | Autor: RTRS

Cedevita pobijedila Budućnost, majstorica u Podgorici

Košarkaši Cedevite pobijedili su Budućnost u drugoj utakmici polufinala ABA lige u Zagrebu sa 82:75.
Cedevita - Budućnost (Foto: ABA) -
Cedevita - Budućnost (Foto: ABA)

Cedevitu je do izjednačenja u polufinalnoj seriji vodio Demetris Nikols koji je ubacio 25 poena, Krušlin je imao 13, a Ukić i Čeri po deset poena.

U timu Aleksandra DŽikića Gibson je postigao 20 koševa, 16 je ubacio Ivanović, a po 12 Gordić i Lendri.

Cedevita je poslije poraza u "Morači" krenula problematično od starta drugog meča. Budućnost je poslije pogotka Gibsona povela sa 17:10, ali je prvo Nikols trojkom, a onda i Čeri u kontri poentirao i vratio Cedevitu.

Hrvatski tim do kraja prve četvrtine serijom 13:0 potpuno preokreće i vodi sa 23:17. Do poluvremena je prednost uvećana na 11 poena (44:33), da bi dvocifrenu prednost uspijevala da zadrži skoro do kraja.

Imala je Cedevita i +18 na 53:35, ali je Budućnost uspjela da se vrati i do kraja smanji na 75:70. Međutim, to je bilo sve što su Podgoričani uspjeli i Cedevita je izborila važnu pobjedu za majstoricu u Podgorici koja će odlučiti o tome hoće li se za trofej ABA i plasman u Evroligu boriti Budućnost ili Cedevita.