24/04/2018 |  22:40 ⇒ 22:50 | Autor: RTRS

LŠ: Salah predvodio Liverpul do pobjede nad Romom

Fudbaleri Liverpula maksimalno su iskoristili domaći teren u prvom meču polufinala Lige šampiona.
Za Liverpul dvostruki strijelci Salah i Firmino (foto:twitter.com/lfc) -
Za Liverpul dvostruki strijelci Salah i Firmino (foto:twitter.com/lfc)

Tim Јirgena Klopa, kome je pomoćnik Željko Buvač, savladao je Romu na Enfildu sa 5s:2. U ekipi Liverpula briljirao je Mohamed Salah, koji je postigao dva gola i bio asistent za još dva pogotka.

Mohamed Salah je u 36. minutu načeo mrežu bivšeg kluba. Egipćanin koji igra fantastičnu sezonu vođstvo Liverpula je duplirao u finišu prvog poluvremena.

Nakon 10 minuta igre u drugom poluvremenu susreta, Liverpul vodi 3:0. Ovaj put Salah je asistent, a strijelac je Mane.
Četvrti gol za Liverpul postiže Firmino u u 64. minutu. Salah je ponovo asistent. Pet minuta kasnije i peti gol, drugi za Firmina.

Nadu gostima iz Rima donio je Edin DŽeko, koji je pogodio u 81. minutu za 5:1. Drugi gol za Romu postiže Peroti četiri minuta prije kraja.

Sutra u drugom polufinalu u Minhenu, od 20.45 časova igraju Bajern i Real Madrid.