19/05/2018 |  10:03 ⇒ 17:48 | Autor: RTRS

Đoković i Nadal za finale Rima ne prije 14.30

Novak Đoković danas će igrati protiv Rafaela Nadala u polufinalu Masters turnira u Rimu.
Đoković - Nadal (Foto: Twitter@stroppadel) -
Đoković - Nadal (Foto: Twitter@stroppadel)

Đoković je do polufinala stigao pobjedom nad Keijem Nišikorijem. Јapanac je dobio prvi set 6:2, potom je Đoković uzvratio sa 6:1 da bi u trećem setu Novak slavio 6:3 za plasman u polufinale. Ovo je 13. uzastopna pobjeda za Đokovića protiv Nišikorija, a druga ove godine nakon trijumfa na Mastersu u Madridu.

Đoković je tako omogućio teniski klasik u polufinalu Mastersa u Rimu. Njegov rival biće Rafael Nadal koji je takođe u tri seta pobijedio Fabija Fonjinija. Biće to njihov 51. međusobni duel, prvi poslije godinu dana. Đoković ima dvije pobjede više, a u Rimu je skor neriješen- 3:3.

Duel Đokovića i Nadala neće početi prije 14.30 časova.

U drugom polufinalu sastaće se Marin Čilić i Aleksandar Zverev. Čilić je sa dva puta po 6:3 eliminisao Karenja Bustu, dok je Zverev u tri seta, poslije preokreta, bio bolji od Davida Gofana.