20/05/2018 |  11:14 ⇒ 11:19 | Autor: RTRS

Košarkaši Klivlenda pobijedili Boston 116:86

Košarkaši Klivlenda pobijedili Boston 116:86 i smanjili na 2:1 u finalu Istočne konferencije NBA lige.
Klivlend - Boston - Foto: Screenshot
Klivlend - BostonFoto: Screenshot

Kada Lebron DŽejms ima svoj dan i kada je na svom najvišem nivou, malo je protivnika koji ga mogu zaustaviti. To je osjetio i Boston u trećoj utakmici finala Istočne konferencije NBA lige.

DŽejms je bio gotovo perfektan. Za 37 minuta ostvario je učinak od 27 poena, 12 asistencija i pet skokova. Imao je samo 4 promašaja iz igre.

Pitanje pobjednika praktično je bilo riješeno već u prvoj četvrtini, a koliko su Kavsi bili dominantni, govori i podatak da Boston nijednom nije vodio na ovom meču i da je većinom imao dvocifren zaostatak.

Osim Lebrona DŽejmsa dvocifreni učinak u Klivlendu imalo je još pet igrača: Korver, Lav, Hil, Smit i Tompson. U poraženom sastavu najefikasniji bio je DŽejson Tejtum sa 18 poena. Četvrti meč finala Istoka na programu je noći između ponedjeljka i utorka.