23/05/2018 |  21:01 ⇒ 21:14 | Autor: Agencije

Fudbalerima Partizana Kup Srbije!

Fudbaleri Partizana pobijedili su Mladost iz Lučana 2:1 (1:1), poslije preokreta u Surdulici i osvojili Kup Srbije.

Crno-bijeli su tako drugu sezonu u nizu odbranili trofej, prvi su klub koji je tri puta osvajao Kup, koji je 15. u klupskoj istoriji.

Mladost je neočekivano povela na stadionu Radnika golom veterana Јanka Tumbasevića u 21. minutu, da bi samo deset minuta kasnije izjednačio Marko Јanković sjajnim golom iz slobodnog udarca.

Partizan je dominirao u nastavku meča, da bi do pobjede stigao pola sata prije kraja pogotkom Saše Zdjelara, nakon sjajnog proigravanja od strane Marka Јetvovića poslije kornera.

Crno-bijeli su do trećeg uzastopnog trofeja Kupa stigli kao najefikasniji tim takmičenja sa 14 pogodaka, a  osim Mladosti eliminisali su Rtanj (3:0), Rad (3:0), Јavor (2:0) i Čukarički (2:4, 2:0).

Partizan je i treći put ove sezone savladao Mladost u međusobnim susretima, nakon 3:0 u Humskoj, a potom 2:1 u Lučanima sredinom februara u Superligi.

Trofej i medalje za pobjednike ispred FS Srbije uručili su Nenad Bjeković, Savo Milošević i Novica Tončev.