23/05/2018 |  22:14 ⇒ 22:31 | Autor: RTRS

Košarkaši Zrinjskog novi šampioni BiH!

Košarkaši Zrinjskog prvi put u istoriji šampioni su Bosne i Hercegovine.
Igokea-Zrinjski - Foto: RTRS
Igokea-ZrinjskiFoto: RTRS

Tim iz Mostara pobijedio je večeras u Laktašima Igokeu 77:73 , te slavio sa 3-1 u finalnoj seriji plej-ofa.

Igokea je igrala na domaćem terenu i bila blagi favorit. Utakmicu su domaći nešto bolje otvorili i držali su minimalnu prednost nakon prve dionice. U drugom periodu to je bilo još bolje pa su na odmor otišli sa pet poena prednosti iako je ta prednost bila i nešto veća.

Ipak, Zrinjski je u nastavku meča pokazao zašto je regulani dio sezone završio na prvom mjestu i uspio da okrene rezultat u svoju korist. Krajem treće četvrtine i skoro čitavim tokom četvrte igralo se koš za koš i bilo je jasno da ćemo gledati neizvjesnu završnicu što se na kraju i desilo.

Na kraju je mostarska ekipa bolje odradila sam finiš utakmice i slavila je pobjedu kojom je došla do prednosti 3:1 u finalnoj seriji i postala šampion Bosne i Hercegovine.

Do trijumfa je goste iz Mostara vodio Sokolović sa 21 poenom, dok je Ramljak dodao 19 uz možda i ključnu trojku za pobjedu.

Kod domaćih Artis i Rikić su imali po 14 ubačaja.

Igokea: Rikić 14, Gajić 2, Milošević 9, Ilić 8, Artis 15, Radivojević 9, Ljubičić 5, Јevtović 11.

Zrinjski: Ramljak 19, Miličević 8, Sokolović 21, Brummitt 4, Smajlagić 13, Samadan 2, Igrutinović 10.