27/05/2018 |  18:52 ⇒ 18:53 | Autor: RTRS

Rukometaši banjalučkog Borca pobjednici Kupa BiH

Rukometaši banjalučkog Borca pobjednici su Kupa BiH. Borac je u finalu na domaćem terenu pobijedio visočku Bosnu 22:19.
Rukometaši Borca - Foto: nezavisne novine
Rukometaši BorcaFoto: nezavisne novine

Za Borac je ovo šesti put da su osvojili kup BiH.

Odluka o pobjedniku je pala u drugom poluvremenu. Gosti su imali prednost 14:12, a onda osam minuta nisu postigli gol. Borac je preokrenuo rezultat serijom 5:0, otišao na 17:14 i prednost sačuvao do kraja.

U pobjedničkom sastavu najefikasniji je bio Dejan Unčanin sa osam postignutih golova, dok je golman Bojan Ljubišić imao 15 odbrana.

Adnan Harmandić član Bosne Centrotrans proglašen je za najboljeg igrača završnog turnira. Dejan Unčanin je bio najbolji strijelac finala sa 11 golova, dok je najbolji golman, po svemu zasluženo, Bojan Ljubišić.

Na drugoj strani Okanović je postigao šest, a Kapić pet golova.

Adnan Harmandić član Bosne Centrotrans proglašen je za najboljeg igrača završnog turnira.