25/06/2018 |  22:23 ⇒ 26/06/2018 | 08:40 | Autor: RTRS

Portugal i Španija u osmini finala SP

Fudbaleri Španije i Maroka remizirali su 2:2 poslije dramatične završnice u Kalinjingradu. Zahvaljujući remiju Portugala i Irana 1:1, "Crvena furija" je osvojila Grupu B!
Svjetsko prvenstvo u fudbalu Rusija 2018. -
Svjetsko prvenstvo u fudbalu Rusija 2018.

Fudbaleri Maroka i Španije odigrali su neriješeno 2:2 u trećem, posljednjem kolu grupe B na Svjetskom prvenstvu u Rusiji.

Marokanci dva puta vodili, "furija" dva puta stizala prednost i na kraju kao prva iz grupe ide u drugu fazu.

Golove za Španiju postigli su Inijestsa u 19. minuti i Aspas u 93. minuti dok su golove za Maroko dali Butaib u 14, En Nesiri 81. minuti utakmice.

Fudbaleri Portugala i Irana odigrali su neriješeno 1:1 u trećem kolu Grupe B.

Portugal je poveo golom Kvarežme u 45. minutu, i to je jedan od najljepših golova do sada na Mundijalu.

Poslije pet minuta igre u drugom poluvremenu na Kristijana Ronalda je u kaznenom prostoru naletio Ezatolahi, sudija Enrike Kaseres iz Paragvaja je u prvi mah pokazao da se igra nastavi, ali je nakon poziva iz kontrolne sobe, pregledao snimak i pokazao na bijelu tačku.

Ronaldo je izveo najstrožiju kaznu, ali je ovaj put pobjednik bio čuvar mreže Irana.

VAR još jednom pozvan u pomoć u 91. minuti kada je neko od Portugalaca igrao rukom, pa je poslije gledanja snimka Kaseres dosudio još jedan penal.

Karim Ansarifard je, za razliku od Ronalda, bio precizan, pa su Iranci izjednačili, ali je već bio 93. minut.

Španija će kao prvoplasirana iz grupe ,,B“ igrati protiv Rusije, koja je kao druga završila u grupi ,,A“, dok će se Portugal u svojevrsnom klasiku sastati sa Urugvajem.