07/08/2018 |  19:11 ⇒ 19:11 | Autor: RTRS

Stjepanović sedmi, Silađi u finalu!

Srpski plivač Velimir Stjepanović zauzeo je sedmo mjesto u finalnoj trci na 200 metara slobodno na Evropskom prvenstvu u Glazgovu, dok je Čaba Silađi plasirao se u finale na 50 metara prsnim stilom.
Velimir Stjepanović (FOTO: MN Press) -
Velimir Stjepanović (FOTO: MN Press)

Stjepanović je dobro počeo trku, poslije prvih 50 metara bio je na drugom mjestu, ali je u nastavku trke izgubio dah i završio na sedmom mjestu.

Zlatnu medalju osvojio je Britanac Skot sa vremenom 1:45.34, drugi je bio Litvanac Rapsis 1:46.07, dok je Stjepanović ostvario rezultat 1:47.00.

Ovo je bilo drugo finale za Stjepanovića na Ep u Glazgovu, prethodno je sa štafetom Srbije zauzeo osmo mjesto.

S druge strane, Srpski plivač Čaba Silađi plasirao se u finale na 50 metara prsnim stilom.

Silađi je ostvario vrijeme od 26.99 sekundi i zauzeo drugo mjesto u prvoj polufinalnoj trci, iza Italijana Skocolija.

Čaba je zabilježio ukupno treće vrijeme u polufinalu, iza Adama Pitija i Fabija Skocolija.

Finalna trka na 50 metara prsnim stilom na programu je u srijedu od 17.48.