20/09/2018 |  22:02 ⇒ 22:25 | Autor: RTRS

ABA Superkup: Igokea hrabro pala protiv šampiona!

Košarkaši Budućnosti savladali su Igokeu u drugom četvrtfinalnom meču ABA Superkupa koji se igra u Laktašima. Aktueelni šampion regionalnog takmičenja slavio je 90:86. Po četvrtinama je bilo 19:21, 20:24, 25:22, 26:19.
Budućnost VOLI - Igokea (fhoto: Igokea/Nenad Vuruna) -
Budućnost VOLI - Igokea (fhoto: Igokea/Nenad Vuruna)

U polufinalu tim iz Podgorice sastaće se sa Partizanom koji je nešto ranije savladao Mornar iz Bara 91:77.

Igokea je odigrala mušku utakmicu, gotovo 35 minuta imala rezultatsku prednost, koja je u nekoliko navrata iznosila i +10, ali nije bilo snage da se prelomi utakmica, pa se Budućnost svaki put vrlo brzo vraćala u igru. Preokret je uslijedio u poslednjoj četvrtini, već nakon tri minuta Budućnost je vodila, i na kraju rutinski privela meč kraju.

Kod Igokee odlične partije pružili su Tomislav Zupčić sa 21 poenom, te Orlando DŽonson sa 19. Budućnost je predvodio Nemanja Gordić koji je upisao 19 poena, a pridružili su mu se Ivanović i Klark sa po 15 poena.

Bez obzira na poraz, u redovima domaćina mogu biti i te kako zadovoljni večerašnjim izdanjem, koje i te kako hrabri pred start ABA lige.

Preostala četvrtfinala, Cedevita-Zadar i Crvena zvezda-Olimpija na programu su sutra u 18.00, odnosno 20.30 časova.

Polufinalni dvoboji biće odigrani subotu, dok je veliko finale zakazano za nedjelju.

Titulu pobjednika brani sastav Cedevite, koji je prošle godine trijumfovao u Baru.