07/11/2018 |  08:54 ⇒ 08:57 | Autor: RTS

Slavlja domaćina, pobjeda Bruklina na gostovanju (VIDEO)

Protekle noći u NBA ligi odigrane su četiri utakmice u kojima su pobede odnijele domaće ekipe osim u duelu Feniksa i Bruklina koji su gosti dobili sa ubjedljivih 104:82. Dalas je na svom terenu nadigrao Vašington sa 119:100 i došao do treće pobjede u sezoni. Portland je nastavio sa dobrim rezultatima i sa 118:103 stigao do osmog trijumfa u duelu sa Milvokijem.

U duelu Dalasa i Vašingtona nije bilo mnogo neizvesnosti. Domaćini su već u prvom poluvremenu postigli čak 70 poena i osigurali sigurno vođstvo koje su potom održali do samog kraja i treće pobjede u sezoni.

Predvodio ih je Luka Dončić koji je za 33 minuta igre ubacio 23 poena uz šest skokova i tri asistencije.

Vesli Metjuz je meč završio sa 22 poena, Denis Smit je imao 19, koliko i Harison Barns koji je stigao do dvostrukog dvocifrenog učinka uhvativši i 13 lopti.

Kod Vašingtona najefikasniji je bio DŽon Vol koji je postigao 24 poena, Bredli Bil i Oto Porter su ga pratili sa po 19.

Na domaćem terenu pobedu su odnijeli timovi Šarlota nad Atlantom 113:102 i Portlanda nad Milvokijem sa 118:103.

Si DŽej Mekolum je predvodio Portland do osme pobjede u sezoni a postigao je čak 40 poena uz pet trojki.

Demijan Lilard je postigao 13 poena, Јusuf Nurkić je bio zapažen sa 12 poena, osam skokova, šest asistencija. Kod Milvokija najefikasniji je bio Adetokumbo sa 23 poena, a po 22 postigli su Midlton i Bruk Lopez.

Kemba Voker je imao 29 poena i sedam asistencija u trijumfu Šarlota nad Atlantom sa 113:102. Na drugoj strani najbolji je bio Tre Јang sa 18 poena i deset asistencija.

Feniks je nastavio lošu seriju i u duelu sa Bruklinom doživjevši osmi poraz sa čak 104:82 na svom terenu. Gostujući tim u pobjedi je predvodio Karis LeVert sa 26 poena, a u Feniksu najefikasniji je bio Devin Buker sa 20 poena.