14/11/2018 |  19:50 ⇒ 19:57 | Autor: B92

Partizan poražen od Zenita

Košarkaši Partizana izgubili su od Zenita 75:71 u Sankt Peterburgu, u sedmom kolu Grupe C Evrokupa.
KK Partizan - Foto: Twitter
KK PartizanFoto: Twitter

Crno-beli su poraženi prvi put od dolaska Andree Trinkijerija na klupu, a četvrtim neuspjehom u takmičenju ostali su na dnu tabele.

Partizan je igrao dobro u prvom poluvremenu, diktirao rezultat 27 minuta, imao i devet poena prednosti (36:27), ali je svaki put kada je pravio razliku ulazio u seriju grešaka i olako ispuštao prednost.

Nakon što je Zenit konačno preokrenuo, maksimalno je eksploatisao greške i loš skok crno-belih i stigao do 15 poena prednosti sredinom posljednjeg kvartala (69:54).

Serijom Vanje Marinkovića od sedam poena Partizan se vraća u život pred posljednji minut (73:71), ali Sergej Karasjov prelama meč košem na 49 sekundi prije kraja nakon čega domaćin odbranom stavlja tačku.