21/11/2018 |  10:08 ⇒ 12:20 | Autor: RTS

Klipersi poraženi u Vašingtonu, Teo i Bobi na klupi (VIDEO)

Košarkaši El-Ej Klipersa poraženi su na gostovanju kod Vašingtona 25:118, i to nakon što su prvu četvrtinu dobili sa 22 razlike (40:18). Boban Marjanović i Miloš Teodosić opet su ostali bez prave šanse. Toronto savladao Orlando 93:91, Portland slavio u Njujorku 18:114.

Ekipa iz El-Eja imala je prednost 40:18 u prvoj četvrtini ali je ipak uspjela da izgubi utakmicu. Razigrao se dvojac Vašingtona DŽon Vol sa 30 i Bredli Bil sa 27 poena. Serijom u posljednjoj dionici domaćin zasluženo dolazi do pobjede na ovom meču.

Najefikasniji u redovima Klipersa bio je Tobajas Haris sa 29. poena. Srpski centar Boban Marjanović proveo je na parketu nešto manje od četiri minuta, ali nije uspio da se upiše u strijelce. Miloš Teodosić ponovo nije ulazio na teren.

U dramatičnom meču na Floridi Toronto je savladao Orlando Medžik košem u posljednjem sekundu.

Kanadsku ekipu predvodio je Kavaji Lenard sa 18 poena, strijelac odlučujećeg koša Deni Grin postigao je 13. U ekipi Medžika istakli su se Furnije sa 27 i Nikola Vučević sa dabl-dabl učinkom - 14 poena i 18 skokova.

Niksi su pred svojom publikom poraženi od Portlanda 118:114. Goste je u Medison skver gardenu predvodio Si-DŽej Mekolum sa 31 poenom. U domaćoj ekipi Tim Hardavej ubacio 32 poena.